SBKL – Vakiokiinnityslevy

sbkl-vakiokiinnityslevy

SBKL – Vakiokiinnityslevy

 

SBKL – Vakiokiinnityslevyt ovat betonivaluun ennen sen kovettumista asennettavia vakioteräsosia, jotka siirtävät niihin kohdistuvat kuormitukset betonirakenteisiin teräsosissa olevien tartuntojen avulla. Vakiokiinnityslevyt toimitetaan mustana (S355J0, esim. SBKL), ruostumattomana (AISI 304, esim. SBKLR), haponkestävänä (AISI 316, esim. SBKLH) sekä ruostumattomana varustettuna ruostumattomin ankkuroinnein (esim. SBKLRr).

 

Erikoistilaus

 

Vakiokiinnityslevyjä on myös saatavana erikoistilauksesta sinkittyinä.

SBKL – Vakiokiinnityslevyjen tilaustunnukset

TilaustunnusTeräslevyTartunnatTyyppi
SBKLS355J2+NS355J2+NMusta
SBKLR1.4301S355J2+NRuostumaton
SBKLRr1.43011.4301Kokonaan ruostumaton
SBKLH1.4401S355J2+NHaponkestävä

Vieritä mobiilissa taulukkoa sivusuunnassa.

SBKL – Vakiokiinnityslevyn mittakuva

kiinnityslevy-sbkl

SBKL – Vakiokiinnityslevyjen mitat ja painot

 

 B (sbkl-kiinnityslevy)A (sbkl-kiinnityslevy)TN (tartunta)Ø (tartunta)L (tartunta)HKg
SBKL50100821260680,5
SBKL100100841260681,0
SBKL1001501041260701,5
SBKL150150124121501622,7
SBKL100200124121501622,5
SBKL200200124161501624,9
SBKL250250154161501658,6
SBKL100300154161501654,7
SBKL200300154161501658,4
SBKL3003001541615016511,9

Esitetyt mitat millimetreinä.

Vieritä mobiilissa taulukkoa sivusuunnassa.

Tarpeesi mukaiset ratkaisut

 

Toteutamme myös räätälöityjä ratkaisuja mittatilauksesta toiveiden mukaisesti.

Kattava vakiotuoteperhe

 

Tuotevalikoiman kivijalka, jonka avulla betonielementtien kiinnitys onnistuu kestävästi.

Suunnittelijoille

 

Toimitamme kaikkien metallituotteidemme CAD-kuvat suunnittelutyön tueksi.

Kiinnostuitko?

 

Tutustu erilaisiin ratkaisuihimme ja ota yhteyttä toimiston myyntihenkilöihin.